10648996_793892647315836_5923791320772994230_o

Mersin’in Anamur ilçesi Güleç Köyü’nde ilk sulama projesini gerçekleştirdik.

Mersin’in Anamur ilçesi Güleç Köyü’nde Çilek tarlasını sulamak isteyen ancak elektrik olmadığından dolayı büyük sıkıntı çeken Mustafa ALTUNDAĞ isimli çiftçimizin problemini  solar sulama sistemi ile çözmüş olduk.

Mustafa ALTUNDAĞ isimli çifçimiz çilek tarlasını sulayacak 5.5 HP (4 Kw) olan Su Pompasını çalıştırmak için Elektrik Dağıtım şirketine yaptığı başvuruların sonuçsuz kalması sonucu çözümü, geçici olarak tarlasına (günlüğü 200 TL+50TL Mazot ücreti) jeneratör kiralama yöntemi ile çözmek isteyen malesef yüksek maliyetlerinden dolayı çözüm olmayan problemini ancak, Şirketimize başvurarak kurdurmuş olduğu solar enerji sistemleri ile çözmüş oldu.

Son dönemlerde ülkemizde yaşanan su kıtlığı nedeniyle sulama ile ilgili büyük sıkıntı yaşayan çifçilerimizden biri olan Mustafa ATUNDAĞ “ İlk duyduğumda su pompasının solar sistemlerle çalışabileceğine inanmıyordum, ancak sistem kurulduktan sonra, pompanın su pompalamaya başladığını gördüğümde bunun mümkün olabildiğine inandım. Bu olay bizim için bir mucize gibi. Allah razı olsun sizden” dedi.

M-electra Alternatif Enerji Üretim Teknolojileri A.Ş , 5.5 HP(4Kw)/saat  gücündeki sulama projesini   gerçekleştirerek  Mersin Anamur ilçesinde bir ilk olan bu projeyi  M-electra A.Ş. ve ekibinin projeyi uygularken iş güvenliği konusundaki profesyonel yaklaşımı proje uygulamasını görenler tarafından takdirle karşılandı.

 

[nggallery id=12]