Şebeke Bağlantılı (On Grid) Sistemler

Şebeke Bağlantılı (On Grid) Sistemler

Ürettiğiniz güneş enerjisini merkezi şebekeye aktarın ve karşılığında para kazanın. Fotovoltaik sistem tarafından üretilen elektrik dağıtım firmasının ana şebekesine aktarılır.Ay sonunda üretim miktarınızdan tüketim miktarınız düşülür mahsuplaşma yapılır. Fotovoltaik sisteminiz tüketiminizden daha çok elektrik üretmişse dağıtım firmasından bunun için ödeme alırsınız. Tüketiminiz üretiminizden fazla ise ödeme yaparsınız.Her durumda sadece tasarruf etmekle kalmaz para da kazanırsınız.

800_533_635374036847521888
Gerekenler:

Öncelikle sistemin kurulacağı alan için gerekli hesaplamalar ve analizler yapılmalıdır. Buna göre projelendirme yapılır,bağlı bulunduğunuz bölgenizdeki Dağıtım şirketi onay verdikten sonra , yatırım kararı alınır ve uygulanır.

1. Fotovoltaik Paneller
Çatınıza yerleştireceğiniz solar modüller güneş ışığını sessizce emisyonsuz doğru akıma çevirir.

2. İnvertörler
Solar modüller tarafından üretilen doğru akım şebekeye uygun alternatif akıma çevrilerek merkezi şebekeye aktarılır.

3. Şebeke besleme sayacı
Şebeke besleme sayacı, elektrik sayacının yanına bağlanır. Merkezi şebekeye aktarılan elektrik miktarını kilovat saat olarak ölçer ve ne kadar elektrik ürettiğinizi gösterir.

4. Çift yönlü sayaç
Pek çok ülkede kullanılan çift yönlü sayaçlar kullandığınız elektriğin kendi fotovoltaik sisteminizden mi yoksa merkezi şebekeden mi alındığını ölçer.

5.  Görüntüleme/ Kontrol 
Sistem verilerinizi SMS, e-posta veya internet aracılığıyla takip ederek ideal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir ve ne kadar kar ettiğinizi hesaplayabilirsiniz.

 


Şebeke Bağlantılı Sistemlerin Uygulama Alanları:

ev_villa_cati_uygulamaları5
Öncelikle Dağıtım ve iletim hattına yakın ulaşılabilecek yerler ;
GES Güneş Enerjisi Santralleri
Organize Sanayi Bölgeleri
Fabrikalar
Hastaneler
Oteller
Depolar
Okullar
Konutlar
Kısaca Elektrik ihtiyacı olan tüm mekanlar

 

ev_villa_cati_uygulamaları2